• 880 9596 0912 - 5175 020 0912
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24 ساعته شبانه روز

فرشته ای با چشمانی لیزری، نگاهی به تکنولوژی چراغ های لیزری بی ام و

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
شهرلاس وگاس آمریکا از چند نظر شهرت دارد. اول آنکه در دل کویری سوزان و به طوری که فاصله ای ۱۲۰ کیلومتری تا نزدیک ترین منبع آبی دارد از سبزترین شهرهای آمریکا است و پر است از حوضچه ها و فواره های زینتی و بزرگ و دوم آنکه مردم به این شهر سفر می کنند تا عجیب ترین چیزها را در دنیا ببینند. شاید به همین دلیل باشد که هرساله نمایشگاه CES یا نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی در این شهر برگزار می گردد تا با عجیب ترین دستاوردهای تکنولوژی آشنا شویم. اما چیزی که خیلی عیجب تر است این است که در این نمایشگاه که هیچ ربطی به خودرو ندارد یکی از مطرح ترین شرکت های خودروسازی جهان غرفه ای بسیار بزرگ داشته باشد.
اولین بار در همین نمایشگاه دیده شد اما آن زمان در قالبی متفاوت تر. وقتی که بی ام و برای اولین بار از کانسپت ام ۴ خود رونمایی کرد از قسمت های مختلف آن، این چراغ های جلو بود که نظر همگان را از همه بیشتر به خود جلب کرد. چشمان فرشته این بار هم باز درخشان تر از همیشه بود اما این بار به سلاحی مجهز شده بود که برای همه گنگ و گیج کننده بود.

چراغ های لیزری بی ام و M4

 

اگر از هر کسی بپرسید که آیا لیزر ایمن است یا خطرناک مسلماً می گوید که لیزر خطرناک است. باور همگی ما همواره این بوده است که لیزر خطرناک است. از شمشیرها و سلاح های لیزری در جنگ ستارگان تا لیزرهای صنعتی بسیار قوی امروزی که در صنایع بزرگ به کار می رود و یا حتی لیزرهای مورد استفاده در جراحی های پزشکان و حتی دیود های لیزری کوچک در جا سوئیچی ها که همگی ما خاطرات خوبی از آن داریم اما چیزی که همه اینها با هم به اشتراک داشتند این بود که چه قوی و چه ضعیف هرگز نباید با چشم غیر مسلح به لیزر خیره شد تا از کوری سریع خودداری به عمل آید. حال متوجه می شوید که چرا قرار دادن لیزر در چراغ های جلوی یک خودرو تا چه اندازه حیرت آور است. مگر می شود؟ آیا مهندسین بی ام و فراموش کرده اند که لیزر کور کننده است؟ یا اینکه خودرویی برای قاتل های حرفه ای ساخته اند؟
لیزر چیست؟ تفاوت لیزر با نور مرئی در این است که لیزر حاصل متمرکز شدن نورهای با طول موج یکسان با هم دیگر است. نور مرئی که که ما می بینیم در واقع همواره حاصل از به هم پیوستن تشعشع نورهای با طول موج های مختلف است حال آنکه در لیزر اینگونه نیست و این یکدستگی و هماهنگی کمک می کند تا بتواند انرژی بیشتری را با خود حمل کند و با اتلاف بسیار کمتری فواصل طولانی تری را طی کند از همین روی است که می توانستید با لیزری بسیار کوچک از ته کلاس یک نقطه قرمز شفاف را روی تخته پشت سر معلم بیاندازید

Image

 © تمامی حقوق سایت متعلق به سهند رنت می باشد و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد. |